Masažo kabinetas ir masažo kursai Vilniuje
Susisiekite su mumis

Kodėl reikalinga apžiūra prieš atliekant masažo kursą?

Daug kam iš Jūsų atrodo neįprasta, kad prieš pradedant atlikti masažo kursą siūloma apžiūra. Jums turbūt kyla klausimai: Ar galimas masažo kursas be apžiūros? Kas yra apžiūra ir kokia jos esmė? Šiame straipsnyje atsakysiu į šiuos ir kitus klausimus susijusius su apžiūra.
Apžiūra – tai yra konsultacija, kurios metu, surenkama informacija apie kliento būklę, apžiūrimos skausmingos ir problematiškos kūno vietos, bei nustatoma kokia reabilitacijos programa reikalinga klientui. Taip pat apžiūros metu nustatoma, ar reikalingas masažas kliento problemai spręsti. Jei masažas tikrai tinkama reabilitacijos priemonė, tada nustatoma kokio masažo konkrečiai reikia, keliami masažo tikslai ir aptariamos visos reabilitacijos prognozės. Galima drąsiai teigti, kad masažo kurso sėkmė (efektas) priklauso nuo apžiūros. Kaip mano viena klientė- medikė pasakė: „Gerai, kad pas Jus masažas yra skiriamas apžiūrėjus žmogų, o ne vien pažiūrėjus į akis“.
Norėdamas aptarti apžiūros svarbą, pateiksiu keletą analogijų humoro forma, kad šis straipsnis nebūtų nuobodus. Įsivaizduokite, kad Jūs skambinate chirurgui, išvardinate jam visus simptomus telefonu, o jis Jums atsako: „Ateikite rytoj, 8:30 darysime konkrečią tam tikrą operaciją“. Ar tokia situacija yra įmanoma? Ar pažįstate bent vieną taip dirbantį chirurgą? Atsakymas: „Ne“, nes chirurgas prieš skiriant operaciją apžiūri pacientą, nustato konkrečią diagnozę, o tik tada skiria gydymą.
Pateiksiu dar vieną linksmą, absurdišką analogiją: Jūs skambinate savo šeimos gydytojui ir skundžiatės kosuliu. O gydytojas Jums atsako: „Iš Jūsų pasakojimo supratau, kad Jūs sergate plaučių uždegimu. Išsiųsiu Jums elektroniniu paštu receptą. O jei po dviejų savaičių kosulys nedings, išsiųsiu jums dar vieną receptą.“ Ar taip šeimos gydytojai diagnozuoja ligas ir skiria gydymą? Ne, jie apžiūri pacientą, skiria įvairius tyrimus, tada turėdami faktus nustato diagnozę ir skiria gydymą. Taip turėtų būti.
Perskaičius aukščiau pateiktas analogijas atsakykite, prašau, į klausimus: Kodėl masažistas turi skirti masažo kursą, neapžiūrėjęs kliento? Ar masažo kursas gali būti skiriamas vien tik iš kliento pasakojimo telefoninio pokalbio metu? Čia taip pat slypi atsakymas į klausimą: „Kodėl neįmanoma pasakyti konkrečios masažo kainos telefonu?“. Prieš skiriant konkretų masažą, reikalinga apžiūra. Labai gaila, kad negaliu suteikti Jums konkrečios kainos telefonu. Suprantu ir gerbiu Jūsų norą žinoti reabiltacinio masažo kainą šiuo momentu, dabar. Dėl to reabilitacinio masažo kainos svetainėje pateiktos apytiksliai, nuo tam tikros sumos iki tam tikros sumos.
Taigi, vienas iš apžiūros tikslų: nustatyti ar galima daryti masažą. Masažo atlikti negalima kai yra laikinos kontraindikacijos, o taip pat ligos, esant kurioms masažas yra kategoriškai uždraustas. Laikina kontraindikacija- tai tokia organizmo būklė, esant kuriai masažo atlikti negalima tik tam tikrą laiką, o praėjus tai būklei masažą atlikti galima. Pateiksiu du laikinos kontraindikacijos pavyzdžius. Jeigu įvyksta ūmus osteochondrozės skausmo priepolis (osteochondrozė paūmėja), tai tą pačią dieną masažo atlikti negalima. Šiuo atveju, ūmi būklė- laikina kontraindikacija. Įvykus bet kuriai traumai (sumušimas, patempimas ir t.t.) masažas neatliekamas tą pačią traumos dieną, turi praeiti tam tikras dienų skaičius po traumos, kiekvienai traumai skirtingas, kad būtų galima atlikti masažą.
5- 10% sergančiųjų kreipiasi į masažistą to metu (to momentu), kai masažo atlikti negalima. Dažniausiai jie kreipiasi masažo dėl ūmaus skausmo. Tokiu atveju klientui labai reikia pagalbos ir jis/ji retai susimąsto ar masažas yra leistinas esant tokiai būklei. Ar Jūs tikrai nepriklausote tai 5- 10% žmonių grupei, kuriai šiuo momentu masažo atlikti negalima?
Dažnai tenka susidurti su tokia problema. Žmonės prisiskaito daug informacijos internete apie ligas ir patys nustato sau diagnozę. Nustačius sau diagnozę, jie patys skirią sau gydymą ir nesikreipia į gydytojus tos diagnozės patvirtinimui. Tokių atveju, pacientai patys atsisako žinoti realią savo sveikatos būklę.
Masažo meistras neturi teisės nustatyti diagnozės, jeigu turi ne gydytojo medicininį išsilavinimą. Masažo meistras turi skirti masažo kursą atsižvelgdamas į gydytojų nustatytą diagnozę, gydytojų pateiktas rekomendacijas ir tyrimų išvadas (pvz. Rentgeno nuotraukos aprašymą). Didžioji dauguma klientų kreipiasi turėdami gydytojų išvadas. Apie 30% klientų tenka nukreipti pas šeimos gydytoją tiksliai diagnozei nustatyti. Reabilitacija yra rimta sritis, kur netinka mediko atsakymai: „Man atrodo…“ arba „Gali būti… o gal ir ne…“. Turi būti nustatyta konkreti diagnozė, o tik tada skirtas masažo kursas.
Patarčiau pradžiai kreiptis į gydytoją, o tik vėliau į masažo meistrą. Šiuo atveju kreipimosi į gydytoja tikslas būtų tik diagnozės nustatymas ir rekomendacijų gavimas. Tikrai nesiūlau iškart pradėti vartoti vaistus, o noriu Jus paskatinti žinoti tikrą savo sveikatos būklę. Žinodami tikslią diagnozę galėsite rinktis: ar gydytis vaistais, ar natūraliais būdais, tokiais kaip masažo kursas.
Kai yra aiški diagnozė ir kai nustatyta apžiūros metu tai, kad masažas yra tinkama sveikatinimo priemonė, tada nustatomi reabilitacijos tikslai ir programa- strategija, kaip bus pasiekiama gera savijauta. Suprantu, kad Jums gali pasirodyti keista, kad masažo kursas turi strategiją. Tačiau, būtent tinkamai parinkta strategija lemia masažo kurso sėkmę! Gera naujiena tą, kad Jūsų kūnas yra unikalus. Planetoje septyni milijardai žmonių ir kiekvieno planetos gyventojo kūnas turi savo ypatumus priklausomai nuo lyties, amžiaus, kūno sudėjimo, genetinių faktorių, gyvenimo būdo, patirtų ligų, traumų, esamų ligų ir kitų faktorių. Dėl to masažas negali būti atliekamas šabloniškai. Negali būti atliekamas visiems vienodas masažas, nors būsena, ar diagnozė gali būti ta pati, tačiau masažai vis tiek skiriasi.
Apžiūros metu parenkama individuali masažo kurso programa, kuri yra skirta tik Jums. Per 14 metų dar neteko atlikti visiškai vienodo masažo skirtingiems žmonėms. Net kai pas du žmones yra ta pati diagnozė, masažas vis tiek gali skirtis bent 0,1% dėl anksčiau minėtų ypatumų. Buvo ne vienas atvejis, kai masažo kursą lankė vyras ir žmona su ta pačia diagnoze- osteochondrozė. Ir kai jie po masažo aptardavo kas buvo atliekama, paaiškėdavo, kad masažai turėjo skirtumų.
Parinkus reabilitacijos programą aptariami lūkesčiai ir prognozės, ko galima tikėtis iš masažo kurso. Plačiau apie lūkesčius galite sužinoti kituose straipsniuose. Taip pat apžiūros metu aptariamą kaip palaikyti gerą savijautą. Straipsnį apie geros savijautos užtikrinimą po masažo kurso parašysiu kiek vėliau.
Laukiu Jūsų apžiūroje.
Šią pastraipą norėčiau skirti mokiniams ir kolegoms. Džiaugiuosi, kad skaitote šį straipsnį, tai reiškia, kad ieškote naujų žinių ir norite tobulėti. Suteiksiu Jums vieną raktą sėkmingos masažuotojo karjeros link. Norėdami atliekant masažo kursą pasiekti aukštą rezultatą, turite išmokti atlikti apžiūrą. Turite suprasti kokio masažo reikia konkrečiam žmogui, negalite dirbti šabloniškai. Šabloninis darbas neteikia gero rezultato. Gera naujiena tą, kad jeigu esate medikas/ė, tai apžiūros galėsite išmokti lengvai. Daug žinių apie žmogaus kūną ir jo ypatumus gavote studijų metu, belieka tik sujungti tas žinias su praktika. Linkiu sėkmės Jūsų karjeroje! Susitiksime kursų, mokymų ir konsultacijų metų.