Masažo kabinetas ir masažo kursai Vilniuje
Susisiekite su mumis

Masažas esant galvos skausmams ir migrenai

Masažas esant galvos skausmui būna efektyvus, jei atliekamas kompleksiškai, o ne masažuojant vien tik galvą. Dauguma pacientų mano, kad jei skauda galvą, tai turi būti masažuojama tik galva. Deja, tai netiesa. Kad suprastumėte, kodėl atskiras galvos masažas nepašalina problemos, turime atsakyti į klausimą:

Kodėl būna galvos skausmai?

Dažniausia priežastis yra sprando ir galvos smulkiųjų kraujagyslių kraujotakos (mikrocirkuliacijos) sutrikimas. Yra kitų galvos skausmo priežasčių: nuovargis, stresas, intoksikacija, centrinės nervų sistemos ligos, galvos smegenų navikai ir kitos ligos, kurių simptomas yra galvos skausmas. Masažas yra labai efektyvus, kai galvos skausmas yra dėl smulkiųjų kraujagyslių kraujotakos (mikrocirkuliacijos) sutrikimų.

Kodėl sutrinka smulkiųjų kraujagyslių kraujotaka (mikrocirkuliacija)?

Kai kurie iš jūsų iškart pagalvojo apie aterosklerozę. Aterosklerozė pažeidžia stambias kraujagysles (arterijas ir arterioles), tačiau tai nėra susiję su smulkiųjų kraujagyslių kraujotaka (mikrocirkuliacija). Mikrocirkuliacija dažniausiai sutrinka dėl raumenų ir jungiamojo audinio (fascijos) įsitempimo (tonuso padidėjimo). Kai raumuo įsitempia (susitraukia), jo tūris sumažėja. Įsitempęs raumuo spaudžia smulkias kraujagysles, einančias per jį, todėl sumažėja šių kraujagyslių spindis. Sumažėjus kraujagyslių spindžiui, sutrinka kraujo tekėjimas jomis. Pablogėjus kraujotakai, galvos minkštieji audiniai (oda, jungiamasis audinys) nepakankamai gauna deguonies ir kitų maistinių medžiagų, todėl atsiranda galvos skausmai.

Kokių raumenų įtampa daro įtaką galvos skausmų atsiradimui?

Vengiant medicininių terminų ir konkrečių raumenų pavadinimų, galvos skausmų atsiradimui daro įtaka įsitempę sprando ir pečių juostos raumenys. Išgirdus tokį atsakymą, daug kas mano, kad atlikus sprando, pečių juostos ir galvos masažą problema bus išspręsta. Deja, taip nėra todėl, kad kūno raumenys neveikia atskirai. Visi kūno raumenys yra susiję tarpusavi, todėl masažuojant aukščiau minėtas vietas, gero rezultato nepasieksime.

Koks masažas turi būti atliekamas?

Grand Meistrų masažo kursus® baigę meistrai jums pasiūlys sprando, pečių juostos, galvos ir visos nugaros masažą. Šio masažo trukmė gali svyruoti nuo 2 val. iki 2 val. 15 min. Kaina: 80€ – 100€.